Szczere intencje kierujące prowadzeniem tego bloga

Jaką mam intencję by prowadzić tego bloga??
Czy jestem świadomy tej intencji, swoich pobudek?
Czy jest to coś stałego czy się zmienia?

To są ważne pytania, które postaram się odpowiedzieć by jeszcze bardziej być świadomym tego co robię i dlaczego to robię.

Szczere intencje kierujące prowadzeniem tego bloga

Moje główne intencje to:


Swobodna ekspresja przemyśleń na temat swoich doświadczeń w formie pisania

Już od kilkunastu lat zapisuję różne przemyślenia na temat doświadczeń ze swojego życia. Sprawia mi to dużą przyjemność. Wcześniej robiłem to w przeróżnych zeszytach, które późnij walały się po szufladach. Miałem też kilka podejść do blogowania, ale po jakimś czasie przerywałem. Tym razem zacząłem pisać dla siebie i dzięki temu wciąż utrzymuje ten nawyk. Po prostu czerpię radość z samego pisania a nie z tego jak to odbierają inni. Czysta ekspresja. Radość z budowania zdań. Z obserwacji jak strumień myśli zamienia się w znaki na ekranie komputera. Aż mi ciarki idą po plecach :)

Analiza tego co doświadczam, żeby spojrzeć na to z szerszej perspektywy

Zauważyłem, że gdy zaczynam coś pisać, formułować swoje przemyślenia w zdania to automatycznie poświęcam im więcej czasu. Dużo dokładniej analizuję to co chcę przekazać. A gdy już to napiszę to często podczas czytania swojego przekazu dochodzę do kolejnych wniosków. Ponadto do napisanego tekstu mogę wracać po dłuższym czasie, żeby spojrzeć na niego z innego poziomu świadomości, z innej perspektywy - a to rozwija.

Nauka pisania. zgrabnego i przystępnego formułowania myśli w zdaniach

Pisanie w zwięzły i zrozumiały sposób nie zawsze jest proste. Zauważyłem, że na przestrzeni kilku miesięcy, od momentu gdy zacząłem pisać regularnie, moja zdolność pisania rozwinęła się. Coraz łatwiej jest mi przetransformować swoje myśli w zdania i zapisać je. Pisanie to sztuka, bardzo przyjemna i wartościowa. Jak każda sztuka może być rozwijana i doskonalona... to przynosi radość

Twórcze spędzanie czasu

Pisanie to tworzenie. Z pośród wielu przemyśleń jakie pojawiają się codziennie wybieram te najciekawsze dla mnie. Z pośród wielu słów wybieram te które najlepiej do siebie pasują. Z pośród wielu zdań buduję przekaz. Bez wątpienia proces pisania jest twórczy. A my, ludzie jesteśmy twórczymi istotami, to leży w naszej naturze.


Wspieranie samorozwoju

Piszę o tym co mnie najbardziej interesuje. O medytacji i rozwijaniu się. O przekraczaniu granic uwarunkowanego umysłu. Notowanie tego wszystkiego skutkuje powtórną analizą, a to jeszcze bardziej wspiera rozwijanie się.

Rozbudzanie wewnętrznej energii

Zauważyłem, że poziom energii przed stworzeniem wpisu a po nim, jest znacznie różny. Często podczas pisania wchodzę w trans. Synchronizuję się z umysłem, zaczynam swobodnie formułować zdania. Pozwalam, żeby inspiracje przeze mnie przepływały i utrwalały się w zdaniach. Co się wtedy dzieje? Zaczyna płynąć przeze mnie energia, kosmiczna energia - wszak wszystko jest kosmosem. Taki przepływ pobudza ciało i umysł. Po odejściu od komputera czuję się naładowany, pełen entuzjazmu i radości.

Wzmacnianie determinacji i motywacji

Nie zawsze mam duży poziom energii i entuzjazmu. Zdarza się, że nic mi się nie chce.
Prowadzenie tej strony narzuca mi samodyscyplinę. Chcę przez przynajmniej jeden roku wrzucać co najmniej jeden wpis dziennie, bez większych oczekiwań. Chcę zobaczyć co się wtedy stanie. Jaki będzie efekt takiej regularności.
Aby tego dokonać potrzeba silnej determinacji, motywacji i konsekwencji. Utrzymując ciągłość pisania wzmacniam te wartościowe cechy.

Rozwijanie świadomości podczas siedzenie przy komputerze

Pracuję jako pełnoetatowy programista. Często czuję rozdźwięk między programowaniem a moim największym hobby, czyli medytacją Vipassana. Pomału udaje mi się zintegrować jedno z drugim. Czyli zdarza się, że siedzę przy komputerze ze zwiększonym poziomem świadomości swojego ciała i umysłu. Nie jako zewnętrzny obserwator widzę jak Jacek programuje, czego doświadcza w ciele i umyśle podczas tej czynności.
Ale praca często narzuca lekki stres, pogoń w czasoprzestrzeni.
Dlatego pisząc tego bloga mogę pozwolić sobie na większą dozę relaksu w porównaniu do zamierzonych efektów - ilości wyprodukowanej treści. Brzmi to bardzo materialnie :)

Wzmacnianie afirmacji kształtujących moje życie

Jakiś czas temu wpadłem na pomysł, żeby afirmację wspierające mój rozwój zacząć zapisywać na tej stronie. Jedna afirmacja jeden wpis. Może na początku moja motywacja nie byłą zgodna z wartościami jakie wyznaję. Chciałem w łatwy sposób zwiększyć ilość treści na stronie. Okazało się, że wykuwanie afirmacji w formie blogowych wpisów zaczęło przynosić mi radość. Dodatkowo aby stworzyć taki afirmacyjny wpis muszę poświęcić trochę czasu, zaangażować w to swój umysł i pobudzić wyobraźnie. Zaczyna wtedy płynąć we mnie i przeze mnie energia, a to dodaje jeszcze większej mocy dla afirmacji. Wzmacnia ją i utwierdza mnie w jej prawdziwości.

Rozwijanie wdzięczności

Prowadzę dziennik wdzięczności od kilku miesięcy. Zauważyłem pozytywne skutki tej czynności. Umysł nakierowuje się na pozytywne aspekty życia, tworzy nawyk optymisty.
Doszedłem do wniosku, że dobrze będzie okazywać wdzięczność w formie wpisów na blogu. Podobnie jak z afirmacjami, na początku miałem motywację by łatwo tworzyć treść na bloga. Ale również jak w przypadku afirmacji, zauważyłem, że tworzenie wpisów wypełnionych wdzięcznością ma bardzo pozytywną moc. Umysł jeszcze głębiej analizuje podstawy wdzięczności, jej sensowność, dokopuje się do głębszych aspektów życia i wydobywa na powierzchnię kolejne powody by być szczęśliwym, by być wdzięcznym za wspaniałe Życie we wspaniałym Wszechświecie.
Zauważyłem, że forma w jakiej okazuję wdzięczność również się rozwija, ewoluuje. To samo dzieje się we mnie. Proces wdzięczności rozwija się i zakorzenia w moim umyśle. To wspaniałe doświadczenie. Jestem za to bardzo wdzięczny i tego samego życzę innym.

Emanowanie pozytywną energią na zewnątrz siebie

Piszę o pozytywnych aspektach życia. O rozwijaniu się w życzliwości i Miłości. O medytacji dzięki której, egotyczny umysł zanika, o uwalnianiu się od uwarunkowań. O naturalnym rozkwicie pozytywnych cech czystego umysłu: bezinteresownej miłości, współczuciu, współodczuwającej radości i zrównoważeniu.
Pisząc o tym wszystkim wpieram to i wypełniam umysł pozytywnymi treściami. Tym samym zaczynam emanować taką energią na zewnątrz. Czuję radość i kieruję ją na otoczenie.

Rozwijanie samoakceptacji

Pisząc bloga kieruję się szczerością. Staram się zagłębić  w swój wewnętrzny świat. Zrozumieć co się we mnie dzieje. Aby pozostawać w harmonii ze sobą, utrzymywać zrównoważony umysł względem emocji, odczuć i myśli jakie przeze mnie przepływają muszę wykazywać się jedną z kluczowych cech. Samoakceptacją.
Bez niej można stracić dystans do siebie i swoich doświadczeń i zatracić się w nich.

Rozwijanie umiejętności wchodzenia w stan flow

Robienie czynności, które sprawiają przyjemność. Które wymagają aktywności umysłu, zwłaszcza kreatywnej części jest sprzyjające powstawaniu stany Flow.
Gdy analizuję jakieś zagadnienie, koncepcję lub wewnętrzne aspekty siebie, rozwijam wnikliwość i uważność. Im głębiej zaglądam w coś tym większa koncentracja powstaje. Im większe skupienie na czynności tym głębszy stan flow osiągam.
Niewątpliwie to przyjemne doświadczenie.
Osiągając je podczas pisania bloga, można zacząć przenosić je na inne czynności, jak programowanie czy gotowanie.

Budzenie wewnętrznej inspiracji

Tworząc wpisy na blogu kieruję się kreatywnością. Ale czasem brakuje mi tematów. Wena blokuje się. Pojawia się pustka lub same czerstwe pomysły.
Po pierwsze to doskonałą okazja żeby wzmacniać akceptację rzeczywistości takiej jaka jest.
Po drugie mogę się przyjrzeć jak działa powstawanie pomysłów. W jakich stanach świadomości łączę się z inspiracją.
Piszę codziennie, a więc codziennie mam okazję aby badać mechanizm inspiracji.
Aby pobudzać się na twórczą moc. Aby rozwijać umiejętność wzbudzania inspiracji światem.

Wow, ale się tego nazbierało, gdy siadałem do tego wpisu to nie miałem tak obszernej listy w głowie.

Komentarze:

Ten wpis nie był jeszcze komentowany.

Dodaj komentarz

* - pole wymagane


 

Podobne wpisy:

 • Cel pisania tego bloga

  Cel pisania tego bloga

  Na początku była to stron firmowa z ofertą tworzenia stron internetowych. Później dodałem funkcjonalność blogowania i wrzuciłem kilka artykułów. Przez prawie 10 lat strona była statyczna, nic się na niej nie działo. Któregoś pięknego dnia przyszedł mi do głowy pomysł, żeby ćwiczyć pisanie artykułów. Najlepiej wykorzystać do tego już istniejącą stronę. Za cel postawiłem sobie jeden artykuł dziennie. Z czasem pomyślałem, że będzie to dobre zaplecze jak bym ...
 • Rozwijam umiejętność pisania bloga i czerpię z tego radość

  Rozwijam umiejętność pisania bloga i czerpię z tego radość

  Z wielką radością i entuzjazmem rozwijam umiejętność pisania ciekawych wpisów na bloga. Wykazuję się samoakceptacją, dzięki temu nie blokuję się przy drobnych problemach. Często zaczynam pisać gdy w głowie jest pustka. To rozpoczyna przepływ energii. Umysł pomału zaczyna wypełniać się ideami i pomysłami. Wykorzystuję medytację aby oczyszczać swoje najwspanialsze narzędzie jakim jest umysł. To dzięki niemu idee zamieniam w słowa. Dzięki fizycznemu ciału, słowa zamieniam na ...
 • Inspiracje na pisanie bloga, odkrywanie siebie i rozwój talentów

  Inspiracje na pisanie bloga, odkrywanie siebie i rozwój talentów

  Jestem bardzo wdzięczny, że postanowiłem regularnie pisać na tym blogu. Dziękuję, że codziennie Wszechświat przesyła mi inspirację na tematy, które tu poruszam. Pisanie na blogu ustawia mój umysł w postawie bardziej wnikliwej i dostrojonej do tego co mnie interesuje i czym chcę się dzielić. Z pozoru zwykłe doświadczenia z codziennego dnia stają się okazją by odkrywać i urzeczywistniać siebie w działaniu. Pisanie dla samego pisania jest wspaniałym sposobem, żeby wejrzeć ...
 • Wierzenia i afirmacje wzmacniające wartości wyznawane w życiu

  Wierzenia i afirmacje wzmacniające wartości wyznawane w życiu

  Dzięki prowadzeniu tego bloga zauważyłem, że bardzo dużo korzyści otrzymuję poprzez kierowanie uwagi na wartościowe dla mnie aspekty życia. W pewien sposób umysł pomału uwarunkowuje się, żeby zwracać większą uwagę na tematy, które tutaj poruszam. Postanowiłem pójść jeszcze dalej i wzmocnić nakierowanie na życiowe wartości, które są dla mnie cenne i pożądane. Lista życiowych wartości wraz ze wzmacniającymi afirmacjami Akceptacja Każdego dnia rozwijam akceptację w ...
 • Wewnętrzna motywacja do pracy

  Wewnętrzna motywacja do pracy

  W naturalny i harmonijny sposób rozwijam autentyczną, wewnętrzną motywacje do pracy. Rozwijam uważność i świadomości dzięki której w harmonijny sposób rozwiązuje problemy. Budzi się we mnie motywacja by rozpuszczać uwarunkowania umysłu odpowiedzialne za niechęć do pracy. Gdy zauważam w sobie otępienie, ospałość to wykorzystuję aktywność fizyczną żeby pobudzić ciało, umysł i przepływ energii. Rozwijam akceptację ograniczeń swojego umysłu i ciała. Ale też ...
 • Wysoki poziom energii i motywacji do samorozwoju

  Wysoki poziom energii i motywacji do samorozwoju

  Jestem wdzięczny za wysoki poziom energii, który pozwala mi utrzymać motywację do samorozwoju. Za uzyskiwane efekty w podejmowanych działaniach, które satysfakcjonują mnie i dają jeszcze więcej mocy. Dziękuję za wewnętrzną wiarę i optymizm, dzięki którym w chwila słabości nie poddaję się tylko robię sobie wolne na świadomy odpoczynek. Dziękuję, za wspaniałe życie w którym mogę realizować pomysły według mojego uznania. Obym był odważny i zdeterminowany by ...
 • Akceptuję rzeczywistość taką jaka jest, rozwijam uważność, zrozumienie i mądrość

  Akceptuję rzeczywistość taką jaka jest, rozwijam uważność, zrozumienie i mądrość

  Rozwijam umiejętność akceptacji rzeczywistości takiej jaka jest. Dzięki temu pogłębiam swoją uważność, zrozumienie Wszechświata i wynikającą z tego mądrość życiową. Doświadczenie pokazuje mi, że prawdziwe, wewnętrzne szczęście nie jest efektem umiejętności zarządzania tym co mnie otacza. Podporządkowywania sobie, kreowania, zmienianie otoczenia tak aby pasowało do oczekiwań umysłu prędzej czy później przynosi napięcie. Do tego wymaga sporego wysiłku. Gdy płynę z ...
 • Rozbudzam motywację i entuzjazm żeby realizować to co ma dla mnie dużą wartość

  Rozbudzam motywację i entuzjazm żeby realizować to co ma dla mnie dużą wartość

  Umiejętnie i świadomie nakierowuję swój umysł na pozytywne treści i wierzenia tak aby rozbudzić w sobie energię. Celowo wzbudzam entuzjazm i motywację do działania. Osiągnięty rozpęd poświęcam do realizacji tego co ma dla mnie największą wartość. Gdy rozpoczynam dzień od porannej medytacji mam już na starcie uspokojony i oczyszczony umysł, a także postawę akceptacji. To doskonale żyzna gleba żeby wykorzystać afirmację wzbudzającą entuzjazm. Czysty umysł jest jak ...
 • Dieta jogiczna - wpływ stanu świadomości podczas jedzenia

  Dieta jogiczna - wpływ stanu świadomości podczas jedzenia

  Zauważyłem u siebie, że podczas jedzenia zaczęły pojawiać się myśli typu: czy nie jem za dużo , czy to co jem teraz jest wystarczająco zdrowe . Bywam też nieobecny i myślę, już o następnym posiłku, o następnych potrawach jakie przyrządzę. Dało mi to do myślenia, że nie jest to zgodne z moimi wartościami. Z chęcią świadomego bycia w chwili obecnej, z świadomym przeżywaniem procesu jedzenia. Podjąłem więc wysiłek, żeby coś z tym zrobić i tak natrafiłem na ...
 • Rozwijam umiejętność szlachetnej obserwacji, uważnej i wolnej od oceniania

  Rozwijam umiejętność szlachetnej obserwacji, uważnej i wolnej od oceniania

  Rozwijam bardzo cenną umiejętność szlachetnej obserwacji. Uwalniam się od wiary w oceniający umysł i pogłębiam uważność. Szlachetne milczenia i szlachetna mowa to określenia, które poznałem podczas kursu Vipassany. Szlachetność w tym kontekście polega na braku zanieczyszczeń. Na właściwym, pozytywnym działaniu, które nikogo nie krzywdzi. Określenie na tyle mi się spodobało, że zacząłem je używać w odniesieniu do obserwacji. Często zauważam oceniający umysł, więc aby ...