webfly.pl

Medytacja, uważność i samorozwój - Pamiętnik Ziemianina

Menu

Wierzenia i afirmacje wzmacniające wartości wyznawane w życiu

Dzięki prowadzeniu tego bloga zauważyłem, że bardzo dużo korzyści otrzymuję poprzez kierowanie uwagi na wartościowe dla mnie aspekty życia.
W pewien sposób umysł pomału uwarunkowuje się, żeby zwracać większą uwagę na tematy, które tutaj poruszam.

Postanowiłem pójść jeszcze dalej i wzmocnić nakierowanie na życiowe wartości, które są dla mnie cenne i pożądane.

Wierzenia i afirmacje wzmacniające wartości wyznawane w życiu


Lista życiowych  wartości wraz ze wzmacniającymi afirmacjami


Akceptacja

Każdego dnia rozwijam akceptację w stosunku do siebie, innych istot i wydarzeń, które mnie spotykają. Dzięki tej umiejętności pozwalam przejawiać się Światu w naturalny sposób. Wolny od oczekiwań i umysłowych projekcji. Stan akceptacji wspiera utrzymanie uważności. Umysł nie szuka sposobów żeby zmienić coś w przeżywanym doświadczeniu, oczyszcza się z iluzji i wypełnia się informacjami dotyczącymi chwili obecnej. Akceptacja jest fundamentem naturalnego, wewnętrznego szczęścia.

Elastyczność

Rozwijanie elastyczności pozwala mi w łagodny sposób na dostosowywanie się do ciągle zmieniającej się rzeczywistości. Dzięki tej wartości jestem w stanie otworzyć się na to co mi ofiarowuje Wszechświat. Być wolnym od sztywności narzuconej przez szufladkujący umysł.

Empatia

Zdolność empatii pozwala mi otworzyć się na inne osoby. Wyjść z poza struktur oceniającego umysłu i spojrzeć na sytuację z perspektywy innej osoby. Rozwijanie empatii daje mi podwójną korzyść, lepiej rozumiem innych,  nawiązuję głębszą relację i tworzę przestrzeń otwartości i uważności. Ale także poszerzam własny światopogląd.

Kreatywność

Kreatywność to wspaniała umiejętność. Człowiek jest twórczą istotą. Kreowanie leży w naszej naturze, napędza nas do działania, uruchamia przepływ twórczej energii przez ciało i umysł. Rozwijam kreatywność poprzez przekraczanie strefy komfortu i podejmowanie się nowych zadań. Sytuacje wymagające ode mnie zejścia z utartej ścieżki traktuję nie jako problemy ale jako wyzwania, szansę na rozwój

Miłość

Słowo miłość ma wiele znaczeń. Ja rozwijam tą pisaną przez duże M. A więc Miłość jest wspaniałym darem, energią umożliwiającą doświadczanie wszystkiego dookoła jako jedność. Wtedy już nie ma "dookoła", jest tylko Jedność. Jeżeli potraktuję radość bezosobowo, bez właściciela to mogę odczuwać ją w sobie gdy obserwuję ją u innych. Podobnie z obfitością, odczuwam bogactwo obserwując piękne domy i samochody, które należą do innych. Miłość to spoiwo wszystkiego, najgłębsza esencja.
Rozwijam Miłość poprzez ciągłe powracanie do chwili obecnej, poprzez rozwijanie uważności i dostrajanie się do rzeczywistości. W głębokim zjednoczeniu z teraźniejszością iluzja separacji - ego, staje się wyraźna.

Odpowiedzialność

Rozwijam odpowiedzialność poprzez uważne obserwowanie swoich działań. Świadomość tego czego się podejmuję, jakie to niesie zobowiązania i ostatecznie jakie ma konsekwencje. Biorąc odpowiedzialność za swoje czyny przyjmuję ze szczerością efekty swojego postępowania, czy są przyjemne czy nie. Taka postawa rozwija zrównoważony umysł - wolny od pragnień i niechęci.

Odwaga

Rozwijam odwagę dzięki, której przekraczam ograniczenia ego. Zachowuję dystans do głosu, który szepcze mi do ucha, że "nie uda ci się", "nie rób tego, co inni powiedzą?" itp. Odwaga jest kluczowa w poszerzaniu strefy komfortu.

Optymizm

Optymizm jest wspaniałą cechą umożliwiającą z uśmiechem na ustach stawiać czoła codziennym zmaganiom. Nie ma co na zapas się martwić. Oczekuję wspaniałych doświadczeń od Wszechświata. Rozwijając optymizm uważam, żeby nie wytwarzać zbyt dużych oczekiwań, być uważnym i elastycznym.

Otwartość

Rozwój otwartości idzie w parze z uważnością.  Dzięki rozwijaniu tej cechy reaguje w sposób łagodny i harmonijny na to co mnie spotyka. Nie jestem przywiązany do konkretnego celu jaki sobie umysł wymyśli. Przyjmuję to co daje mi Wszechświat i czerpię z tego radość. Otwartość na ludzi i sytuacje życiowe wspiera również rozwój akceptacji i elastyczności.

Prawda

  Głównym celem, życiową latarnią jest dla mnie Prawda. Urzeczywistnienie ostatecznej Prawdy. Tak jak zrobił to Budda. W każdym momencie życia mam szansę, żeby wspierać Prawdę w sobie. Gdy obserwuję rzeczywistość bez uprzedzeń, bez umysłowych interpretacji, z uważnością pełną akceptacji, wtedy dostrajam się do Wszechświata, do Prawdy. Każda taka chwila to wypalanie się energii, która utrzymuje przy życiu iluzoryczne ego.
Nie muszę nic robić, sama obecność uzdrawia z ignorancji i kieruje ku Prawdzie.

Prostota

  Lubię tworzyć przeróżne koncepcję w głowie. Sposoby jak rozwijać świadomość. Czasem są skomplikowane. Wtedy po jakimś czasie męczą mnie. Czuję, że mają zbędny narzut. Wysilam się nadto i męczę się.
Następuje refleksja.
Odpuszczenie.
Ponownie powracam do prostoty.
Sama, czysta obecność. Obserwacja bez ingerowania, bez utożsamiania.
Obserwacja chwili obecnej w zrelaksowany sposób, wolny od niechęci i pragnień.
Rzeczywistość taka jaka jest - bez aspiracji, interpretacji, wizualizacji, zniekształceń.
Bezpośredni odbiór chwili obecnej, bez skomplikowanych, umysłowych nakładek.
Najlepsza technika jest zarazem najprostszą.

Przygoda

Praktykuję medytację siedząc. Godzinami obserwuję oddech, ciało i odczucia w nim, umysł i jego treści. Po jakimś czasie to się robi nudne. Droga do wyzwolenia od iluzji ego przebyta na poduszce medytacyjnej. Nie brzmi to zbyt atrakcyjnie.
Ale vipassana praktykowana na siedząco to tylko rozgrzewka. Trening.
Gdy umysł nabiera mocy, robi się stabilny, wtedy jestem w stanie rozwijać się w każdym momencie.
Nie jest ważne już co i gdzie się robi.
Ważny jest stan umysłu z jakim podejmuje się działanie.
Na tym etapie, życie staje się prawdziwą przygodą.
Każdy moment, nie potrzeba do tego wyjazdów w egzotyczne miejsca, wyszukanych sportów, sprzętów, działań.
Każda chwila, każdy oddech to wielka, życiowa przygoda.

Rozwój

Moje życie jest w ciągłym rozwoju. Ciało w każdej chwili się rozwija, miliony starych komórek zastępowane są nowymi. Ciągła zmiana, ciągła ewolucja.
Podobnie z umysłem, nie jest sztywny i stały. Cały czas przyjmuje nowe informacje i dzięki temu się zmienia. W każdej chwili tworzę się na nowo.
Ciągła zmiana, ciągły rozwój. Bez wysiłku. Bez działania.

Spontaniczność

Rozwijam uważność i dostrojenie do chwili obecnej, do rzeczywistości. Ta postawa pozwala widzieć każdy moment w niepowtarzalny sposób. Mam dostęp do poprzednich doświadczeń, ale nie determinują one jak odbieram Świat. W każdej chwili obecności jestem spontaniczny. Reakcje nawykowego umysłu nie mają już władzy. Za sterami zasiada życiowa mądrość, która zawsze podejmuje właściwe decyzje i działa w spontaniczny, niezaplanowany sposób.

Szczerość

Dostrajam się do chwili obecnej, jestem uważny i świadomy tego co się dzieje. Szczerość jest naturalnym stanem. Jakiekolwiek kłamstwo staje się szumem, zaprzeczeniem Prawdy i odwróceniem się od Wszechświata. Dzięki rozwijającej się świadomości ciała i umysłu namacalnie zdaję sobie sprawę kiedy zaczyna kierować mną iluzja. Mam odwagę i moc by przyznawać się do swych chwil słabości, bo wpływów ego i dzięki temu powracam ponownie na jasną stronę mocy :)

Szczodrość

Odczuwam jedność z Wszechświatem. Cokolwiek daje komuś to w również daję to sobie. Rozwijam szczodrość ponieważ bardzo mocno odczuwam pozytywną energię podczas dzielenie się. Akt hojności wzmacnia Prawdę we mnie.

Świadomość

Każdego dnia rozwijam świadomość. Poprzez praktykowanie medytacji Vipassana z rana i wieczorem. Rozwijam świadomość dzięki uważnemu wykonywaniu codziennych rutynowych czynności.
Każda chwila nieuwagi, odpłynięcia jest dla mnie charakterystyczna, odczuwalna jak przyśnięcie, jak jazda na autopilocie. Dzięki doświadczaniu takiego kontrastu, rozwijanie świadomości jest dla mnie kluczowe i niezbędne. Jak tlen dla ciała.

Uważność

Rozwijanie uważności idzie w parze z świadomością. Uważność jest subtelna, delikatna, pełna akceptacji. Rozwijam ją podczas każdej chwili w której odczuwam swoje ciało, w której jestem w roli widza, obserwatora.


Wdzięczność

Z wielką radością i wdzięcznością :) rozwijam nawyk wdzięczności. Jest to wspaniała technika, która nakierowuje umysł na pozytywne treści. Wdzięczność to najpotężniejsza modlitwa. To uznanie obecności obfitości i szczęścia w swoim życiu. To wytwarzanie wibracji radości i przyciąganie do siebie okoliczności, które jeszcze bardziej spotęgują utrzymywany stan świadomości.
Każdego dnia rozwijam wdzięczność poprzez okazywanie jej.

Wytrwałość, determinacja

Dzięki medytacji Vipassana zrozumiałem jaką moc ma wytrwałość - silna determinacja. To tam ją rozwijałem jako praktykę adhitthana - godzinne siedzenie bez poruszania ciałem.
Rozwijam wytrwałość i dzięki temu coraz łatwiej radzę sobie z chwilami słabości - z momentami gdy przejawiają się w umyśle pragnienia i niechęci.
Wytrwałość, determinacja wzmacnia moją praktykę i rozwój.
Ale i Wszechświat rozwija we mnie wytrwałość ukazując mi korzyści z wysiłków jakie podejmuję na ścieżce rozwoju.

Zaangażowanie

Rozwijam zaangażowanie w praktykowanie medytacji, w tworzenie harmonijnej rodziny, relacji w pracy i stosunku do zobowiązań jakie mam. Dzięki zaangażowaniu wchodzę w głębszy stan uważności z czynnością jakiej się podejmuję.

Zrównoważenie

Rozwijam zrównoważenie. Równowaga umysłu jest podstawą praktyki Vipassana. Bezpośrednio odczuwam wielką moc zbalansowanego umysłu. Dzięki temu widzę korzyści w przenoszeniu tej cechy na inne płaszczyzny życia. Rozwijam zrównoważenie w życiu rodzinnym, w relacjach koleżeńskich, w pracy, w samorozwoju.

Życzliwość

Rozwijam naturalną życzliwość. Jest to cecha czystego umysłu i pojawia się samoistnie gdy znikają zanieczyszczenia powodowane przez pragnienia i niechęci. Doświadczam Prawdziwej ludzkiej natury - Miłości i Życzliwości do całego stworzenia.

Szczere intencje kierujące prowadzeniem tego bloga

Szczere intencje kierujące prowadzeniem tego blogaJaką mam intencję by prowadzić tego bloga?? Czy jestem świadomy tej intencji, swoich pobudek? Czy jest to coś stałego czy się zmienia? To są ważne pytania, które postaram się odpowiedzieć by jeszcze bardziej być świadomym tego co robię i dlaczego to robię. Moje główne intencje to: Swobodna ekspresja przemyśleń na temat swoich doświadczeń w formie pisaniaJuż od kilkunastu lat zapisuję różne przemyślenia na temat doświadczeń ze swojego życia. Sprawia mi to dużą przyjemność. Wcześniej robiłem to...

Wzmacniam relacje społeczne rozwijając uważność i wnikliwość

Wzmacniam relacje społeczne rozwijając uważność i wnikliwośćPodczas spotkań z innymi ludźmi utrzymuję w umyślę intencję otwartości i akceptacji. Słucham z uważnością i wnikliwością, dzięki temu rozwijam i wzmacniam relacje społeczne. Zauważyłem, że interakcje z innymi ludźmi mogą być bardzo rozwojowe. Podczas rozmowy utrzymuję wysoki poziom świadomości i nie daję ponieść się wewnętrznym dialogom. Dzięki temu otwieram się i tworzę korzystną przestrzeń dla innych. Kontakt zaczyna zachodzić na głębszym poziomie, charakteryzuje go szczerość i akceptacja. Ja...

Życie jako kreatywne dzieło sztuki

Życie jako kreatywne dzieło sztukiCzasem codzienność staje się szara, nudna i monotonna. Za tym stanem podąża niski poziom energii i ochoty do działania. Dopada zmęczenie, ospałość i niechęć do jakiegokolwiek działania. Raz na jakiś czas przydarza mi się taki stan. Nie jest to miłe, więc staram się to zmienić, znaleźć sposób, żeby wyjść z tej sytuacji. Żeby na nowo rozpalić w sobie entuzjazm do działania. Jedną z ciekawych koncepcji jaką znalazłem jest uczynienie ze swojego życia dzieła sztuki. Niech całość będzie naszym kreatyw...

Wewnętrzna motywacja do pracy

Wewnętrzna motywacja do pracyW naturalny i harmonijny sposób rozwijam autentyczną, wewnętrzną motywacje do pracy. Rozwijam uważność i świadomości dzięki której w harmonijny sposób rozwiązuje problemy. Budzi się we mnie motywacja by rozpuszczać uwarunkowania umysłu odpowiedzialne za niechęć do pracy. Gdy zauważam w sobie otępienie, ospałość to wykorzystuję aktywność fizyczną żeby pobudzić ciało, umysł i przepływ energii. Rozwijam akceptację ograniczeń swojego umysłu i ciała. Ale też obserwuję te ograniczenia i delikatnie pró...

Potężne, fundamentalne wierzenia, które kształtują życie i dają moc

Potężne, fundamentalne wierzenia, które kształtują życie i dają mocWiara determinuje sposób życia. Czemu by nie przyjrzeć się swoim fundamentalnym wierzeniom i nie zastąpić tych niesłużących na takie które sprzyjają wielkiej i twórczej mocy :) Mam dość sporą kolekcję solidnych kamieni węgielnych. Niektóre z nich to koncepcje i życzenia które chciałbym, żeby stały się moją Prawdą. Ale znajdą się i prawdziwe perły, mądrości życiowe, czyli teoria poparta bezpośrednim doświadczeniem. Moje Prawdy - Wyznanie WiaryEnergia podąża za uwagąTo jest dobre na początek bo od...

Rozwijam optymizm i pozytywne nastawienie do świata

Rozwijam optymizm i pozytywne nastawienie do świataMam w sobie twórczą moc i świadomie kieruję energię by rozwijać optymizm i pozytywne nastawienie do świata. Wierzę, że wszystko co mnie w życiu spotyka jest najlepsze co mogę otrzymać. Wszechświat dba o mnie i zawsze dostaję to czego potrzebuję. Okoliczności i doświadczenia są odpowiedzią na moją wewnętrzną wibrację. Prawdziwość tych afirmacji potwierdza moje doświadczenie. Wzmacnia je i nadaje im jeszcze większej mocy. Wytwarza się pozytywne sprzężenie zwrotne. Umacnia mnie to w roli świadom...

Tworzenie autentycznych relacji opartych na szczerości i uważności

Tworzenie autentycznych relacji opartych na szczerości i uważnościDziś jest doskonały dzień aby skierować się w kierunku relacji społecznych. Już na samą myśl o opuszczeniu domowej strefy komfortu odczuwam napięcia w umyśle. A pomysł o napisaniu tego wpisu wzbudził we mnie niechęć. Relacje społeczne mają dużą wartość dla mnie, ale ich tworzenie i pielęgnacja nie należy do prostych. Pisząc to uświadamiam sobie teraz, że mam duże pokłady niechęci, strachu, wstydu, niepewności i innych trudnych emocji. Tym bardziej teraz rozumiem jak wiele może mi dać kontakt z i...

Najważniejsze wartości w życiu

Najważniejsze wartości w życiuOd jakiegoś czasu dążę do stworzenia własnego, szytego na miarę systemu samorozwoju. Życiowego kompasu, który w kluczowych momentach pozwoli mi podejmować trafne decyzje i nie spływać na mielizny. Tworzyłem już listy wartości, do nich przypisywałem pożądane zachowania. To wszystko jest pomocne, ale z biegiem czasu buduje złożoność, która zaczyna ciążyć i odbiera życiu spontaniczność. Przykładowa lista wartości wg priorytetów jest poniżej 1. Odwaga 2. Życzliwość 3. Cierpliwość 4. Uczciwość 5. W...

Wysoki poziom energii i motywacji do samorozwoju

Wysoki poziom energii i motywacji do samorozwojuJestem wdzięczny za wysoki poziom energii, który pozwala mi utrzymać motywację do samorozwoju. Za uzyskiwane efekty w podejmowanych działaniach, które satysfakcjonują mnie i dają jeszcze więcej mocy. Dziękuję za wewnętrzną wiarę i optymizm, dzięki którym w chwila słabości nie poddaję się tylko robię sobie wolne na świadomy odpoczynek. Dziękuję, za wspaniałe życie w którym mogę realizować pomysły według mojego uznania. Obym był odważny i zdeterminowany by kroczyć naprzód. Oby wszystkie istoty...

Otwieram się wspaniałe inspiracje, idee i Prawdy

Otwieram się wspaniałe inspiracje, idee i Prawdy Dostrajam się do rzeczywistości. Osadzam się w chwili obecnej. Zachowuję postawę pełną akceptacji i uważności. Jestem świadomym obserwatorem, dzięki zachowaniu dystansu do doświadczenia rozluźniam się i wchodzę w coraz głębsze stany relaksu i świadomości. Taki sposób bycia pozwala w łagodny i naturalny sposób otworzyć się na wspaniałe inspiracje. Pomysły, idee, Prawdy, które cały czas są dostępne W Inteligentnej Przestrzeni Wszechświata. Wiem, że jestem Nieskończoną, Nieograniczoną Istotą będ...

Rozwijam umiejętność szlachetnej obserwacji, uważnej i wolnej od oceniania

Rozwijam umiejętność szlachetnej obserwacji, uważnej i wolnej od ocenianiaRozwijam bardzo cenną umiejętność szlachetnej obserwacji. Uwalniam się od wiary w oceniający umysł i pogłębiam uważność. Szlachetne milczenia i szlachetna mowa to określenia, które poznałem podczas kursu Vipassany. Szlachetność w tym kontekście polega na braku zanieczyszczeń. Na właściwym, pozytywnym działaniu, które nikogo nie krzywdzi. Określenie na tyle mi się spodobało, że zacząłem je używać w odniesieniu do obserwacji. Często zauważam oceniający umysł, więc aby osłabić te uwarunkowanie uświ...

Rozbudzam motywację i entuzjazm żeby realizować to co ma dla mnie dużą wartość

Rozbudzam motywację i entuzjazm żeby realizować to co ma dla mnie dużą wartośćUmiejętnie i świadomie nakierowuję swój umysł na pozytywne treści i wierzenia tak aby rozbudzić w sobie energię. Celowo wzbudzam entuzjazm i motywację do działania. Osiągnięty rozpęd poświęcam do realizacji tego co ma dla mnie największą wartość. Gdy rozpoczynam dzień od porannej medytacji mam już na starcie uspokojony i oczyszczony umysł, a także postawę akceptacji. To doskonale żyzna gleba żeby wykorzystać afirmację wzbudzającą entuzjazm. Czysty umysł jest jak żyzna gleba, przyjmuje i rozwi...

Akceptuję rzeczywistość taką jaka jest, rozwijam uważność, zrozumienie i mądrość

Akceptuję rzeczywistość taką jaka jest, rozwijam uważność, zrozumienie i mądrośćRozwijam umiejętność akceptacji rzeczywistości takiej jaka jest. Dzięki temu pogłębiam swoją uważność, zrozumienie Wszechświata i wynikającą z tego mądrość życiową. Doświadczenie pokazuje mi, że prawdziwe, wewnętrzne szczęście nie jest efektem umiejętności zarządzania tym co mnie otacza. Podporządkowywania sobie, kreowania, zmienianie otoczenia tak aby pasowało do oczekiwań umysłu prędzej czy później przynosi napięcie. Do tego wymaga sporego wysiłku. Gdy płynę z prądem życia - Wu Wei, akceptuję...

Świadomie tworzę wartościowe relacje społeczne oparte na zaufaniu i akceptacji

Świadomie tworzę wartościowe relacje społeczne oparte na zaufaniu i akceptacjiŚwiadomie i z otwartością tworzę nowe relacje z innymi ludźmi. Opieram je na szczerości, zaufaniu, akceptacji i otwartości. Ta afirmacja ma dużą moc bo jest częścią mojej prawdy, którą potwierdzają doświadczenia z mojego życia. Dzięki byciu uważnym w życiu codziennym, kursie Mindfulness i przede wszystkim regularnym praktykowaniu medytacji Vipassana zacząłem uświadamiać sobie ograniczenia jakie narzuca na mnie ego. Podnoszenie poziomu świadomości uwalnia mnie od uwarunkowań, które są przeszkodą...

Rozwijanie uważności i cierpliwości podczas przygotowywania śniadania

Rozwijanie uważności i cierpliwości podczas przygotowywania śniadaniaCodziennie rano po porannej medytacji i uważnym bieganiu zabieram się za przygotowywanie posiłku. Podczas przygotowywania posiłku rozwijam uważność i cierpliwość. Bardzo często pojawia się nawyk pośpiechu, przyspieszam krok, zaczynam robić kilka rzeczy naraz, przedmioty zaczynają mi wypadać z rąk. Zaczynam odczuwać napięcia w szyi i głowie. To cenny znak, żeby się zatrzymać. To wspaniała okazja, żeby usiąść na chwilę i poobserwować oddech. Przypomnieć sobie swoje intencje. Przygotowuję jedzenie...

Akceptuję siebie, rozwijam naturalną pewność i poczucie własnej wartości

Akceptuję siebie, rozwijam naturalną pewność i poczucie własnej wartościAkceptuje siebie samego takim jakim jestem. Akceptuję w pełni swoją przeszłość, dzięki niej jestem w tym cudownym miejscu. W trudnych chwilach gdy doświadczam ciężkich emocji, przypominam sobie o wielkie mocy akceptacji. Przyjmuję to co daje mi Wszechświat, wiem że wszystko jest dla mojego wzrostu. Otwieram siebie na nowe doświadczenie jakiekolwiek by one nie było. W ten sposób rozwijam umiejętność akceptacji, ufność w Najwyższą Inteligencję Wszechświata oraz spokojny i zrównoważony umysł Bud...

Dieta jogiczna - wpływ stanu świadomości podczas jedzenia

Dieta jogiczna - wpływ stanu świadomości podczas jedzeniaZauważyłem u siebie, że podczas jedzenia zaczęły pojawiać się myśli typu: czy nie jem za dużo, czy to co jem teraz jest wystarczająco zdrowe. Bywam też nieobecny i myślę, już o następnym posiłku, o następnych potrawach jakie przyrządzę. Dało mi to do myślenia, że nie jest to zgodne z moimi wartościami. Z chęcią świadomego bycia w chwili obecnej, z świadomym przeżywaniem procesu jedzenia. Podjąłem więc wysiłek, żeby coś z tym zrobić i tak natrafiłem na ciekawe informacje na temat diety jogiczn...

Urlop - próg wejścia w stan relaksu i akceptacji

Urlop - próg wejścia w stan relaksu i akceptacjiKolejny urlop się zaczął. W tym roku podobnie jak w poprzednim wypadło na podróżowanie po Polsce kampervanem.  Kolejna porcja oczekiwań i wyobrażeń. Kolejne, dość bolesne zderzenie z rzeczywistością. Ale tym razem byłem na to przygotowany i prawie pewny, że start będzie trudny i pełen wyzwań. Już pierwszego dnia okazało się, że lodówka nie działa - podobnie jak rok temu. Dzieci kłóciły się między sobą, co chwila wybuchała mała awantura... .byłem jak wulkan. Umysł zalały myśli przepełnione rozcza...

Każda woda na mój młyn - powrót do biura i rozwijanie relacji społecznych

Każda woda na mój młyn - powrót do biura i rozwijanie relacji społecznychCzy można wykorzystać każdą sytuację aby wzrastać? Od dłuższego czasu mam taki cel, aby nie naginać i nie zmieniać okoliczności tylko wykorzystywać to co daje mi Wszechświat. Aby nie traktować pracy jako przeszkody przed rozwojem świadomości, jako bufora pomiędzy mną a praktyką medytacja Vipassana na poduszce medytacyjnej. Wykorzystywanie tego co mi się przydarza to wspaniałą umiejętność, to płynięcie z prądem życia - Wu Wei, to lekkość, otwartość, akceptacja, elastyczność... wspaniałe wartości...