webfly.pl

Medytacja, uważność i samorozwój - Pamiętnik Ziemianina | W odwadze by kroczyć w swojej Prawdzie

Menu

Wierzenia i afirmacje wzmacniające wartości wyznawane w życiu

Dzięki prowadzeniu tego bloga zauważyłem, że bardzo dużo korzyści otrzymuję poprzez kierowanie uwagi na wartościowe dla mnie aspekty życia.
W pewien sposób umysł pomału uwarunkowuje się, żeby zwracać większą uwagę na tematy, które tutaj poruszam.

Postanowiłem pójść jeszcze dalej i wzmocnić nakierowanie na życiowe wartości, które są dla mnie cenne i pożądane.

Wierzenia i afirmacje wzmacniające wartości wyznawane w życiu


Lista życiowych  wartości wraz ze wzmacniającymi afirmacjami


Akceptacja

Każdego dnia rozwijam akceptację w stosunku do siebie, innych istot i wydarzeń, które mnie spotykają. Dzięki tej umiejętności pozwalam przejawiać się Światu w naturalny sposób. Wolny od oczekiwań i umysłowych projekcji. Stan akceptacji wspiera utrzymanie uważności. Umysł nie szuka sposobów żeby zmienić coś w przeżywanym doświadczeniu, oczyszcza się z iluzji i wypełnia się informacjami dotyczącymi chwili obecnej. Akceptacja jest fundamentem naturalnego, wewnętrznego szczęścia.

Elastyczność

Rozwijanie elastyczności pozwala mi w łagodny sposób na dostosowywanie się do ciągle zmieniającej się rzeczywistości. Dzięki tej wartości jestem w stanie otworzyć się na to co mi ofiarowuje Wszechświat. Być wolnym od sztywności narzuconej przez szufladkujący umysł.

Empatia

Zdolność empatii pozwala mi otworzyć się na inne osoby. Wyjść z poza struktur oceniającego umysłu i spojrzeć na sytuację z perspektywy innej osoby. Rozwijanie empatii daje mi podwójną korzyść, lepiej rozumiem innych,  nawiązuję głębszą relację i tworzę przestrzeń otwartości i uważności. Ale także poszerzam własny światopogląd.

Kreatywność

Kreatywność to wspaniała umiejętność. Człowiek jest twórczą istotą. Kreowanie leży w naszej naturze, napędza nas do działania, uruchamia przepływ twórczej energii przez ciało i umysł. Rozwijam kreatywność poprzez przekraczanie strefy komfortu i podejmowanie się nowych zadań. Sytuacje wymagające ode mnie zejścia z utartej ścieżki traktuję nie jako problemy ale jako wyzwania, szansę na rozwój

Miłość

Słowo miłość ma wiele znaczeń. Ja rozwijam tą pisaną przez duże M. A więc Miłość jest wspaniałym darem, energią umożliwiającą doświadczanie wszystkiego dookoła jako jedność. Wtedy już nie ma "dookoła", jest tylko Jedność. Jeżeli potraktuję radość bezosobowo, bez właściciela to mogę odczuwać ją w sobie gdy obserwuję ją u innych. Podobnie z obfitością, odczuwam bogactwo obserwując piękne domy i samochody, które należą do innych. Miłość to spoiwo wszystkiego, najgłębsza esencja.
Rozwijam Miłość poprzez ciągłe powracanie do chwili obecnej, poprzez rozwijanie uważności i dostrajanie się do rzeczywistości. W głębokim zjednoczeniu z teraźniejszością iluzja separacji - ego, staje się wyraźna.

Odpowiedzialność

Rozwijam odpowiedzialność poprzez uważne obserwowanie swoich działań. Świadomość tego czego się podejmuję, jakie to niesie zobowiązania i ostatecznie jakie ma konsekwencje. Biorąc odpowiedzialność za swoje czyny przyjmuję ze szczerością efekty swojego postępowania, czy są przyjemne czy nie. Taka postawa rozwija zrównoważony umysł - wolny od pragnień i niechęci.

Odwaga

Rozwijam odwagę dzięki, której przekraczam ograniczenia ego. Zachowuję dystans do głosu, który szepcze mi do ucha, że "nie uda ci się", "nie rób tego, co inni powiedzą?" itp. Odwaga jest kluczowa w poszerzaniu strefy komfortu.

Optymizm

Optymizm jest wspaniałą cechą umożliwiającą z uśmiechem na ustach stawiać czoła codziennym zmaganiom. Nie ma co na zapas się martwić. Oczekuję wspaniałych doświadczeń od Wszechświata. Rozwijając optymizm uważam, żeby nie wytwarzać zbyt dużych oczekiwań, być uważnym i elastycznym.

Otwartość

Rozwój otwartości idzie w parze z uważnością.  Dzięki rozwijaniu tej cechy reaguje w sposób łagodny i harmonijny na to co mnie spotyka. Nie jestem przywiązany do konkretnego celu jaki sobie umysł wymyśli. Przyjmuję to co daje mi Wszechświat i czerpię z tego radość. Otwartość na ludzi i sytuacje życiowe wspiera również rozwój akceptacji i elastyczności.

Prawda

  Głównym celem, życiową latarnią jest dla mnie Prawda. Urzeczywistnienie ostatecznej Prawdy. Tak jak zrobił to Budda. W każdym momencie życia mam szansę, żeby wspierać Prawdę w sobie. Gdy obserwuję rzeczywistość bez uprzedzeń, bez umysłowych interpretacji, z uważnością pełną akceptacji, wtedy dostrajam się do Wszechświata, do Prawdy. Każda taka chwila to wypalanie się energii, która utrzymuje przy życiu iluzoryczne ego.
Nie muszę nic robić, sama obecność uzdrawia z ignorancji i kieruje ku Prawdzie.

Prostota

  Lubię tworzyć przeróżne koncepcję w głowie. Sposoby jak rozwijać świadomość. Czasem są skomplikowane. Wtedy po jakimś czasie męczą mnie. Czuję, że mają zbędny narzut. Wysilam się nadto i męczę się.
Następuje refleksja.
Odpuszczenie.
Ponownie powracam do prostoty.
Sama, czysta obecność. Obserwacja bez ingerowania, bez utożsamiania.
Obserwacja chwili obecnej w zrelaksowany sposób, wolny od niechęci i pragnień.
Rzeczywistość taka jaka jest - bez aspiracji, interpretacji, wizualizacji, zniekształceń.
Bezpośredni odbiór chwili obecnej, bez skomplikowanych, umysłowych nakładek.
Najlepsza technika jest zarazem najprostszą.

Przygoda

Praktykuję medytację siedząc. Godzinami obserwuję oddech, ciało i odczucia w nim, umysł i jego treści. Po jakimś czasie to się robi nudne. Droga do wyzwolenia od iluzji ego przebyta na poduszce medytacyjnej. Nie brzmi to zbyt atrakcyjnie.
Ale vipassana praktykowana na siedząco to tylko rozgrzewka. Trening.
Gdy umysł nabiera mocy, robi się stabilny, wtedy jestem w stanie rozwijać się w każdym momencie.
Nie jest ważne już co i gdzie się robi.
Ważny jest stan umysłu z jakim podejmuje się działanie.
Na tym etapie, życie staje się prawdziwą przygodą.
Każdy moment, nie potrzeba do tego wyjazdów w egzotyczne miejsca, wyszukanych sportów, sprzętów, działań.
Każda chwila, każdy oddech to wielka, życiowa przygoda.

Rozwój

Moje życie jest w ciągłym rozwoju. Ciało w każdej chwili się rozwija, miliony starych komórek zastępowane są nowymi. Ciągła zmiana, ciągła ewolucja.
Podobnie z umysłem, nie jest sztywny i stały. Cały czas przyjmuje nowe informacje i dzięki temu się zmienia. W każdej chwili tworzę się na nowo.
Ciągła zmiana, ciągły rozwój. Bez wysiłku. Bez działania.

Spontaniczność

Rozwijam uważność i dostrojenie do chwili obecnej, do rzeczywistości. Ta postawa pozwala widzieć każdy moment w niepowtarzalny sposób. Mam dostęp do poprzednich doświadczeń, ale nie determinują one jak odbieram Świat. W każdej chwili obecności jestem spontaniczny. Reakcje nawykowego umysłu nie mają już władzy. Za sterami zasiada życiowa mądrość, która zawsze podejmuje właściwe decyzje i działa w spontaniczny, niezaplanowany sposób.

Szczerość

Dostrajam się do chwili obecnej, jestem uważny i świadomy tego co się dzieje. Szczerość jest naturalnym stanem. Jakiekolwiek kłamstwo staje się szumem, zaprzeczeniem Prawdy i odwróceniem się od Wszechświata. Dzięki rozwijającej się świadomości ciała i umysłu namacalnie zdaję sobie sprawę kiedy zaczyna kierować mną iluzja. Mam odwagę i moc by przyznawać się do swych chwil słabości, bo wpływów ego i dzięki temu powracam ponownie na jasną stronę mocy :)

Szczodrość

Odczuwam jedność z Wszechświatem. Cokolwiek daje komuś to w również daję to sobie. Rozwijam szczodrość ponieważ bardzo mocno odczuwam pozytywną energię podczas dzielenie się. Akt hojności wzmacnia Prawdę we mnie.

Świadomość

Każdego dnia rozwijam świadomość. Poprzez praktykowanie medytacji Vipassana z rana i wieczorem. Rozwijam świadomość dzięki uważnemu wykonywaniu codziennych rutynowych czynności.
Każda chwila nieuwagi, odpłynięcia jest dla mnie charakterystyczna, odczuwalna jak przyśnięcie, jak jazda na autopilocie. Dzięki doświadczaniu takiego kontrastu, rozwijanie świadomości jest dla mnie kluczowe i niezbędne. Jak tlen dla ciała.

Uważność

Rozwijanie uważności idzie w parze z świadomością. Uważność jest subtelna, delikatna, pełna akceptacji. Rozwijam ją podczas każdej chwili w której odczuwam swoje ciało, w której jestem w roli widza, obserwatora.


Wdzięczność

Z wielką radością i wdzięcznością :) rozwijam nawyk wdzięczności. Jest to wspaniała technika, która nakierowuje umysł na pozytywne treści. Wdzięczność to najpotężniejsza modlitwa. To uznanie obecności obfitości i szczęścia w swoim życiu. To wytwarzanie wibracji radości i przyciąganie do siebie okoliczności, które jeszcze bardziej spotęgują utrzymywany stan świadomości.
Każdego dnia rozwijam wdzięczność poprzez okazywanie jej.

Wytrwałość, determinacja

Dzięki medytacji Vipassana zrozumiałem jaką moc ma wytrwałość - silna determinacja. To tam ją rozwijałem jako praktykę adhitthana - godzinne siedzenie bez poruszania ciałem.
Rozwijam wytrwałość i dzięki temu coraz łatwiej radzę sobie z chwilami słabości - z momentami gdy przejawiają się w umyśle pragnienia i niechęci.
Wytrwałość, determinacja wzmacnia moją praktykę i rozwój.
Ale i Wszechświat rozwija we mnie wytrwałość ukazując mi korzyści z wysiłków jakie podejmuję na ścieżce rozwoju.

Zaangażowanie

Rozwijam zaangażowanie w praktykowanie medytacji, w tworzenie harmonijnej rodziny, relacji w pracy i stosunku do zobowiązań jakie mam. Dzięki zaangażowaniu wchodzę w głębszy stan uważności z czynnością jakiej się podejmuję.

Zrównoważenie

Rozwijam zrównoważenie. Równowaga umysłu jest podstawą praktyki Vipassana. Bezpośrednio odczuwam wielką moc zbalansowanego umysłu. Dzięki temu widzę korzyści w przenoszeniu tej cechy na inne płaszczyzny życia. Rozwijam zrównoważenie w życiu rodzinnym, w relacjach koleżeńskich, w pracy, w samorozwoju.

Życzliwość

Rozwijam naturalną życzliwość. Jest to cecha czystego umysłu i pojawia się samoistnie gdy znikają zanieczyszczenia powodowane przez pragnienia i niechęci. Doświadczam Prawdziwej ludzkiej natury - Miłości i Życzliwości do całego stworzenia.

Rozwijam uważność i przekraczam stare, niesłużące nawyki

Rozwijam uważność i przekraczam stare, niesłużące nawykiDzisiaj moim głównym celem jest utrzymywanie i rozwijanie uważności w ciągu dnia. Dzięki temu zauważam drobne, niesłużące nawyki. Zachowuje dystans i spokój tak aby harmonijnie wprowadzać drobne, korzystne zmiany. Metodą małych kroków - KaiZen - każdego dnia wprowadzam drobne zmiany, drobne udoskonalenia, które w sumie przynoszą znaczące, korzystne zmiany w moim życiu. Dziś będę skupiać uwagę przede wszystkim na dwóch płaszczyznach i rozwijać: Uważność w pracy Uważność w relacjach Te obszary z...

Rozwijam autentyczną ochotę pomagania i wspierania innych

Rozwijam autentyczną ochotę pomagania i wspierania innychŚwiadomie i uważnie rozwijam autentyczną ochotę by pomagać i wspierać inne osoby. Wykorzystuję wspaniałe sytuacje jakie daje mi życie rodzinne aby zauważać egoistyczne cechy umysłu, obserwować je z dystansem i podejmować lepsze decyzje. Działania, które są korzystne dla mnie i innych osób, których źródłem jest miłość, empatia i życzliwość. Szczera intencja i afirmacja by pomagać i wspierać inne osoby ukierunkowuje umysł na właściwe tory. W odpowiednich chwilach w ciągu dnia, pojawiają się korzy...

Potężne, fundamentalne wierzenia, które kształtują życie i dają moc

Potężne, fundamentalne wierzenia, które kształtują życie i dają mocWiara determinuje sposób życia. Czemu by nie przyjrzeć się swoim fundamentalnym wierzeniom i nie zastąpić tych niesłużących na takie które sprzyjają wielkiej i twórczej mocy :) Mam dość sporą kolekcję solidnych kamieni węgielnych. Niektóre z nich to koncepcje i życzenia które chciałbym, żeby stały się moją Prawdą. Ale znajdą się i prawdziwe perły, mądrości życiowe, czyli teoria poparta bezpośrednim doświadczeniem. Moje Prawdy - Wyznanie WiaryEnergia podąża za uwagąTo jest dobre na początek bo od...

Samorozwój poprzez wartości - pożądane cechy osobowości

Samorozwój poprzez wartości - pożądane cechy osobowości Przerabiałem sporo systemów aby wspomagać swój samorozwój. Wg mnie najpopularniejsze podejście to wyznaczenie sobie celów, np: chcę być dobrym programistą chcę być zaangażowanym rodzicem chcę prowadzić fajną i popularną stronę Po dłuższej analizie taka lista bardziej przypomina listę marzeń niż realnych celów. Po małej poprawce wg systemu SMART lista celów będzie wyglądać następująco: w ciągu miesiąca napiszę program w języku Java, który będzie wyliczać fazy księżyca 3 razy w tygodniu będę p...

Szczere intencje kierujące prowadzeniem tego bloga

Szczere intencje kierujące prowadzeniem tego blogaJaką mam intencję by prowadzić tego bloga?? Czy jestem świadomy tej intencji, swoich pobudek? Czy jest to coś stałego czy się zmienia? To są ważne pytania, które postaram się odpowiedzieć by jeszcze bardziej być świadomym tego co robię i dlaczego to robię. Moje główne intencje to: Swobodna ekspresja przemyśleń na temat swoich doświadczeń w formie pisaniaJuż od kilkunastu lat zapisuję różne przemyślenia na temat doświadczeń ze swojego życia. Sprawia mi to dużą przyjemność. Wcześniej robiłem to...

Optymizm i motywacja do działania

Optymizm i motywacja do działaniaJestem wdzięczny za optymizm jaki ofiarowuje mi codziennie Wszechświat. Za wynikającą z tego motywację do działania. Za energię, która powstaje we mnie gdy podejmuję się czynności. Gdy wstaję rano i kończę medytację czasami pojawia się myśl czy iść pobiegać czy może zostać w domu. Rozważam to. Nie jestem pewien co kieruje moją rozterką, czy niechęć do biegania czy pragnienie utrzymania zdrowego nawyku... Gdy wyjdę pobiegać, zrobię krótką rundkę na łonie natury - w lesie i wrócę do domu to moj...

Medytacja, ciągłość obserwacji, przypominanie i pokora

Medytacja, ciągłość obserwacji, przypominanie i pokoraJestem bardzo wdzięczny, że trafiłem było mi dane trafić na medytację Vipassana. Od praktykowania tej techniki wiele zmieniło się w moim życiu. Dziękuję, że cały czas zdobywam nowe doświadczenie, które naturalnie weryfikuje mój światopogląd i aktualizuje go. Dziękuję za rozwijającą się umiejętność ciągłej obserwacji. Za rozpęd w praktyce dzięki, któremu jestem zdeterminowany żeby praktykować. Dziękuję za elastyczność dzięki której po zrozumieniu kolejnych aspektów życia udaje mi się porzucić nie...

Każda chwila jest inna - determinacja do uważności i otwartości

Każda chwila jest inna - determinacja do uważności i otwartościDopadła mnie infekcja. Mam spadek energii i motywacji do działania. Wczorajszy wieczór był dla mnie dość trudny. Przez ciało przetaczały się trudne emocje, umysł wypełniały ciemne myśli. To nie był pierwszy raz więc wiedziałem, że dystans jest kluczowy. O poranku przywitał mnie zatkany nos i echo minionego wieczoru. Łatwo się zanurzyć w tak przygotowanych stanach emocjonalnych. To najprostszy wybór. Ale ja już tam byłem. Wiem, że jest lepsza alternatywa. Każda chwila jest inna, nowa, czysta i g...

Otwartość na ludzi i sytuacje

Otwartość na ludzi i sytuacjeOtwartość jest dla mnie bardzo cenną życiową wartością. Wychodzenie z takiej postawy pozwala uniknąć mi napięć wynikających ze zbyt dużego przywiązania do oczekiwań względem innych i tego co mnie spotyka. Ta cecha często idzie w parze z akceptacją - wtedy pozwala pogodzić się z rozbieżnością rzeczywistości względem oczekiwań. Powiązana jest również z elastycznością, która pozwala łagodnie zareagować i dostosować się do nowej, niespodziewanej sytuacji. Rozwijanie otwartości pozwala przepracowa...

Każda woda na mój młyn - powrót do biura i rozwijanie relacji społecznych

Każda woda na mój młyn - powrót do biura i rozwijanie relacji społecznychCzy można wykorzystać każdą sytuację aby wzrastać? Od dłuższego czasu mam taki cel, aby nie naginać i nie zmieniać okoliczności tylko wykorzystywać to co daje mi Wszechświat. Aby nie traktować pracy jako przeszkody przed rozwojem świadomości, jako bufora pomiędzy mną a praktyką medytacja Vipassana na poduszce medytacyjnej. Wykorzystywanie tego co mi się przydarza to wspaniałą umiejętność, to płynięcie z prądem życia - Wu Wei, to lekkość, otwartość, akceptacja, elastyczność... wspaniałe wartości...

Akceptacja rzeczywistości i satysfakcja z minionego dnia

Akceptacja rzeczywistości i satysfakcja z minionego dniaJestem wdzięczny za miniony dzień. Za to, że udało mi się zachować zrównoważony umysł podczas trudnych momentów w ciągu dnia. Za to, że gdy poniosły mnie emocje i traciłem balans to udawało mi się przejawiać elastyczność i powracać do uważności. Zauważam pozytywne skutki utrzymania ciągłości praktyki medytacji vipassana. Wdzięczność za umiejętność akceptacji tego co mnie spotyka i czerpanie satysfakcji z tego dodaje mi jeszcze więcej motywacji do rozwijania się, do praktykowania uważności. Dzię...

Rozwijam radość i satysfakcję z pracy

Rozwijam radość i satysfakcję z pracyZ uważnością, skupieniem i ze świadomą intencją rozpoczynam pracę. Skupiam się na tym co jest do zrobienia i podchodzę do tego z otwartością i elastycznością. Moim celem jest praktykowanie uważności i czerpanie z tego radości i satysfakcji. Nie zawsze wszystko idzie wg planów jakie wysnuł umysł, dlatego zachowuję czujność i okazuję akceptację temu co mnie spotyka. Każda chwila to okazja do samoobserwacji i poznawania umysłu. Do uwalniania się z niechęci i pragnień. Wytwarzam zrównoważony stan s...

Usuwam sztywność umysłu i rozwijam zaciekawienie, otwartość i elastyczność

Usuwam sztywność umysłu i rozwijam zaciekawienie, otwartość i elastycznośćZachowując uważność zauważam momenty w których przejawiają się sztywne nawyki. Z umysłu wypływa sprawdzony schemat jako reakcja na przeżywaną sytuację, pojawia się przestrzeń umożliwiająca decyzję. Dzięki drobnemu wysiłkowi i postanowieniu zmiany, dokonuję innego wyboru niż podpowiada umysł. Z ciekawością wykraczam po za strefę komfortu i sprawdzam rezultaty nowego działania. Utrzymując intencję postawy elastycznej, pełnej ciekawości tym co się dzieje dookoła, generuję przyjemną energię - entuz...

Akceptuję egoizm i wzmacniam bezinteresowność i chęć pomagania innym

Akceptuję egoizm i wzmacniam bezinteresowność i chęć pomagania innymZauważam egoizm, który się przejawia w umyśle. Akceptuję go jako przejaw rzeczywistości w danym momencie, jako konsekwencję wcześniejszych wydarzeń. Pozwalam mu zaistnieć, robię przestrzeń, nie wypieram. To cześć mnie, starego mnie o ile podejmę nową decyzję kim chcę być teraz. Gdy już uchwycę stary wzorzec działania, przyjmę perspektywę akceptacji ale i dystansu to pojawia się nowa możliwość. Wybieram wartości, które są dla mnie cenne. Bezinteresowność i chęć pomagania innym. Gdy głębiej patrz...

Ćwiczenie rozwijające otwartość i postawę na "Tak"

Ćwiczenie rozwijające otwartość i postawę na 'Tak'Będąc na warsztatach na jednych z zajęć Toastmasters w Gdynii poznałem bardzo fajną grę / zabawę / ćwiczenie, które rozwija postawę na "tak". Nazywa się "Tak i ..." Najlepiej grać w nią w parach, ale myślę, że można w większą ilość osób i samemu też pewnie. Zaczyna jedna osoba wypowiadając zdanie. Druga potwierdza je: "Tak i..." i kontynuuje dokładając coś od siebie. Kolejny mówca potwierdza poprzednika i dorzuca kawałek od siebie. I tak tak w kółko. Ta zabawa może być bardzo ciekawa i śmiesz...

Życie jako kreatywne dzieło sztuki

Życie jako kreatywne dzieło sztukiCzasem codzienność staje się szara, nudna i monotonna. Za tym stanem podąża niski poziom energii i ochoty do działania. Dopada zmęczenie, ospałość i niechęć do jakiegokolwiek działania. Raz na jakiś czas przydarza mi się taki stan. Nie jest to miłe, więc staram się to zmienić, znaleźć sposób, żeby wyjść z tej sytuacji. Żeby na nowo rozpalić w sobie entuzjazm do działania. Jedną z ciekawych koncepcji jaką znalazłem jest uczynienie ze swojego życia dzieła sztuki. Niech całość będzie naszym kreatyw...

Prawdziwa natura człowieka - co się kryje pod maskami EGO

Prawdziwa natura człowieka - co się kryje pod maskami EGOKim jest istota ludzka w swej ostatecznej esencji. Czy jest połączeniem umysły i ciała fizycznego? A może w po za umysłem i ciałem jest jeszcze dusza? Trudno odpowiedzieć na te pytania. Być może nie jest to możliwe. Można za to przyjąć jakieś koncepcje, wierzenia i według nich budować swoją wizję świata. Z czasem mogą pojawić się doświadczenia, które zweryfikują prawdziwość przyjętego założenia. Według przekazu z kursu Vipassany, ego jest iluzorycznym tworem. Medytując badamy swoje wnętrze, c...

Uwolnienie od iluzji - wyzwalająca moc prawdy

Uwolnienie od iluzji - wyzwalająca moc prawdyTrzeba być naprawdę odważnym, żeby żyć prawdy. Żeby w godzinie próby nie wyrzeknąć się swojego wewnętrznego głosu i przyklasnąć dla świętego spokoju. Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli. Mocne słowa. Ale nie trzeba głęboko sięgać, żeby znaleźć korzyści z tego płynące. Świadome pielęgnowanie fałszu w sobie, czyli kłamstwo, jest bardzo ciężkie. Trzeba o nie dbać, żeby żyło, utrzymywać je. A przy działającej moralności takie kłamstwo jest ciężkostrawne, trujące. Gnije od środka. Ok. Duże kłams...

Rozwijam optymizm i pozytywne nastawienie do świata

Rozwijam optymizm i pozytywne nastawienie do świataMam w sobie twórczą moc i świadomie kieruję energię by rozwijać optymizm i pozytywne nastawienie do świata. Wierzę, że wszystko co mnie w życiu spotyka jest najlepsze co mogę otrzymać. Wszechświat dba o mnie i zawsze dostaję to czego potrzebuję. Okoliczności i doświadczenia są odpowiedzią na moją wewnętrzną wibrację. Prawdziwość tych afirmacji potwierdza moje doświadczenie. Wzmacnia je i nadaje im jeszcze większej mocy. Wytwarza się pozytywne sprzężenie zwrotne. Umacnia mnie to w roli świadom...

Wszystko, co mnie spotyka, jest najlepszą rzeczą, która mogła mi się przydarzyć

Wszystko, co mnie spotyka, jest najlepszą rzeczą, która mogła mi się przydarzyćKiedyś przeczytałem bardzo ciekawą i inspirującą książkę - Zen współczesnych. Twoja wewnętrzna harmonia i oświecenie. Lekka i dająca do myślenia lektura. Nakierowująca umysł na pozytywne aspekty życia. Teraz wierzę, że:Wszystko, co mnie spotyka, jest najlepszą rzeczą, która mogła mi się przydarzyć Utrzymanie tej koncepcji w swoim umyśle nie jest zawsze łatwe. Gdy w ciągu dnia spotykają mnie trudne wydarzenia to często reaguję automatycznie niechęcią. Wtedy jeśli przypomnę sobie, że i to jest n...