webfly.pl

Medytacja, uważność i samorozwój - Pamiętnik Ziemianina

Menu

Kreowanie własnego świata - Transerfing rzeczywistości

Wspomniałem wcześniej o Prawie Przyciągania przedstawionym w książce "Proś a będzie Ci dane".
O ile tamta książka była mocno ezoteryczna i na ten moment już nie jest dla mnie zbyt atrakcyjna o tyle pozycja Transerfing rzeczywistości napisana przez Vadima Zelanda cały czas budzi mój entuzjazm.

Vadim pod tym tytułem wydał 9 tomów. Każda książka przybliża koncepcję Transerfingu rzeczywistości.
Ja przeczytałem Transerfing rzeczywistości, tom I. Przestrzeń wariantów.

Książka od razu mnie zauroczyła. Ale wstrzymywałem się od kupna kolejnych tomów.
Aż któregoś dnia natrafiłem na Transerfing rzeczywistości (Tom IX) Praktyczny kurs w 78 dni


Kreowanie własnego świata - Transerfing rzeczywistości


Ta książka to podsumowanie wszystkich pozostałych. Przedstawienie całej koncepcji za pomocą 78 zasad. Zasad opisujących jak działa nasz świat i jak można zostać świadomym twórcą własnego życia.

Koncepcja, że sami jesteśmy odpowiedzialni za swoje życie, że to co nam się przytrafia jest ściśle związane ze sposobem myślenia i postrzegania świata. Że często efekty naszego myślenia są opóźnione w czasie dlatego umysł nie dostrzega powiązania więc przyczyny widzi na zewnątrz.
Ten cały pogląd jest mi bardzo bliski.
Dlatego ta książka wciąż mnie inspiruje.

Wielkim plusem jest to, że jest bardzo zwięzła. Każda opisana zasada mieści się na jednej stronie, a drugą zdobi ładny rysunek oddający zasadę w sposób artystyczny.

Szczerze polecam tę książkę dla osób otwartych na to że świat może wyglądać i działać inaczej niż przedstawia to główny nurt.
Osobom które mogą uwierzyć w siebie, w nieograniczoną moc własnego umysłu i mają odwagę by stać się twórcami własnego życia.
"Zawsze uzyskujemy te rzeczy i sytuacje, które trwale opanowują nasz umysł. Nasze myśli zawsze wracają do nas jak bumerang."
Vadim Zeland, Transerfing rzeczywistości, tom I. Przestrzeń wariantów

Dziennik wdzięczności - świadome nakierowanie na pozytywne aspekty życia

Pierwszą książką jaka pokazała mi inne spojrzenie na świat była "Proś a będzie mi dane". Mocno ezoteryczna. Poruszająca popularną koncepcję Prawa Przyciągania. Dziś raczej bym był ostrożny w polecaniu takiej pozycji. Mocniej stąpających ludzi po ziemi mogła by odstraszyć od wielu wartościowych sposobów postrzegania świata. Mam na myśli świadome wybieranie jak oceniamy daną rzecz/zjawisko. Tą samą szklankę można ocenić jako w połowie pełną lub w połowie pustą. Ten sam świat odbierany przez optymi...

Proś a będzie Ci dane - przygoda z Prawem Przyciągania

Proś a będzie Ci dane - przygoda z Prawem PrzyciąganiaSwoją przygodę z drogą samopoznania i rozwoju wewnętrznego potencjału rozpocząłem gdzieś w okolicach 2008 roku. Wtedy dość przypadkowo zakupiłem książkę Proś, a będzie ci dane. Wracałem do niej nawet ostatnio. Z aktualnej perspektywy oceniam ją na dość mocno odjechaną od naszej materialnej rzeczywistości. Chociażby dlatego, że jej treść opiera się na channelingu - czyli przekazach od jakiejś duchowej istoty o imieniu Abraham do autorki książki, pani Esther Hicks. Tym nie mniej, książka ta po...

Wieczorna medytacja wdzięczności

Wieczorna medytacja wdzięcznościPraktykowanie wdzięczności ma potężną moc. Nakierowuje umysł na to co jest dla nas ważne i czego doświadczyliśmy lub doświadczamy. Dzięki Prawu Przyciągania zaczynamy wibrować w częstotliwości tego za co jesteśmy wdzięczni. To nie jest zwykła afirmacja czy wizualizacja, to coś znacznie potężniejszego. A to dlatego, że dziękujemy za fakt, który już się zamanifestował. Umysł nie ma wątpliwości, że jest to prawda, jest to w zgodzie z nami, generowana jest moc moc. Praktykowanie wieczornej medyta...