webfly.pl

Medytacja, uważność i samorozwój - Pamiętnik Ziemianina

Menu

Informacje o mnie

Informacje o mnie
Nazywam się Jacek. Moja przygoda z cyfrowym światem rozpoczęła się gdy miałem 8 lat. Wtedy tata kupił pierwszy komputer - Amiga 600.
W szkole średniej zainteresowałem się Internetem i możliwościami jakie on przyniósł. Zacząłem tworzyć pierwsze strony internetowe.
Na studiach kontynuowałem swoje zamiłowanie. W pewnym momencie jedna ze stron którą stworzyłem nabrała ogromnej popularności i stała się moim głównym źródłem utrzymania. Dzięki temu miałem dużo czas  - nie pracowałem na etat - i na nowo poznawałem świat.

Wielki zwrot w mim życiu miał miejsce w 2009 roku. Przeżyłem wtedy bardzo głębokie doświadczenie pod wpływem środka psychodelicznego. Było na tyle mocne, że wstrząsnęło moim sposobem postrzegania świata. Zacząłem z pasją drążyć temat.
Rozpocząłem przygodę z medytacja, głównie w oparciu o materiały z Internetu - sprawdzałem wszystkie techniki jakie znajdywałem.

Kolejny przełom miał miejsce pod koniec 2016 roku. Dużo wcześniej zauważyłem, że moja przygoda z substancjami psychodelicznymi jest bardzo owocna dla mojego samorozwoju, ale zaczynam się w tym gubić, brak mi solidnego fundamentu pod wewnętrzne eksploracje własnego umysłu.
Tak trafiłem na medytację Vipassana.
To był strzał w dziesiątkę.
Brakujące ogniwo.

Od tego czasu medytacja i substancje psychodeliczne szły u mnie w parze, jedno z drugim się uzupełniało i wzmacniało. Jeździłem regularnie na kursy Vipassany. Jako medytujący i jako służący.
Pod koniec roku 2020 zauważyłem, że substancje zewnętrzne, psychodeliki zaczynają być przeszkodą na mojej ścieżce, nie przynoszą już takich wielkich korzyści a zaczynają budować uzależnienie i w umyśle zaczynają dominować pragnienia natychmiastowego zmiany stanu świadomości.
Zauważyłem też że sama medytacja jest bardzo głęboka i nie potrzebuję już jej zewnętrznie wzmacniać.

Na początku kwietnie 2021 roku, mając ponad trzy miesięczny odwyk od wszelkich używek, pojechałem na kolejny kurs Vipassany. Okazał się bardzo głęboki i owocny. Stan świadomości jaki udało mi się wypracować ustabilizował się po powrocie.

Teraz moim głównym celem jest zintegrowanie rozwoju świadomości z codziennym życiem.

Ta strona służy mi jako szuflada. Miejsce, w którym wypuszczam z siebie swoją wiedzę, koncepcje, sposób postrzegania świata, refleksje.
Głównym celem nie jest częstowanie tym wszystkim innych - bo strona ma znikomą popularność.
Jest to dla mnie wspaniała okazja na
  • Ekspresję
  • Ćwiczenie się w pisaniu
  • Utrwalanie i systematyzowanie swoich refleksji
  • Mapowanie umysłu na cyfrowy nośnik ;)